Yhteystiedot

Myynti

Mari Hatakka

Myyntijohtaja, Kulttuuri & Viihde
+358 (0) 10 633 1146
mari.hatakka@lippu.fi

Kai Tervonen

Toimitusjohtaja, urheilu
Liigalippu Oy
+358 (0) 10 633 1166
kai.tervonen@lippu.fi

Terhi Gulin

Kumppanuuspäällikkö, kulttuuri ja viihde
+358 (0) 10 633 1141
terhi.gulin@lippu.fi

Veli Palevaara

Kumppanuuspäällikkö, viihde
+358 (0) 10 633 1165
veli.palevaara@lippu.fi

Maria Penttinen

Kumppanuuspäällikkö, kulttuuri
+358 (0) 10 633 1147
maria.penttinen@lippu.fi

Esa Vedenkannas

Kumppanuuspäällikkö, kulttuuri
+358 (0) 10 633 1162
esa.vedenkannas@lippu.fi

Nina Vänttinen

Kumppanuuspäällikkö, yksittäistapahtumat
+358 (0) 10 633 1172
nina.vanttinen@lippu.fi

Mikael Leinonen

Kumppanuuspäällikkö, urheilu
Liigalippu Oy
+358 (0) 10 633 1163
mikael.leinonen@lippu.fi

Digitoimisto

Hanna Huhtanen

Markkinointiautomaation asiantuntija
+358 (0) 10 633 1134
hanna.huhtanen@lippu.fi

Pia Lind

Projektipäällikkö
+358 (0) 10 633 1131
pia.lind@lippu.fi

Salla Forsell

Markkinointisuunnittelija
+358 (0)10 633 1142
salla.forsell@lippu.fi

Marjo Mikkonen 

Markkinointisuunnittelija
+358 (0) 10 633 1129
marjo.mikkonen@lippu.fi

Noora Sarjanen

Markkinointisuunnittelija, markkinointiautomaation asiantuntija
+358 (0) 10 633 1138
noora.sarjanen@lippu.fi

Sonja Lehtonen

Markkinointiviestinnän asiantuntija
 +358 10 6331154
 +358 50 4698879
sonja.lehtonen@lippu.fi

Jimi Rantanen

Markkinoinnin asiantuntija
+358 (0) 10 633 1161
jimi.rantanen@lippu.fi

Kumppanipalvelut

Pirjo Peltomäki

Liiketoimintayksikön johtaja, Tapahtumajärjestäjät
+358 (0) 10 633 1013
pirjo.peltomaki@lippu.fi

Annukka Vuorinen

Palvelupäällikkö
+358 (0)10 633 1070
annukka.vuorinen@lippu.fi

Heini Louhelainen

Palveluasiantuntija
+358 (0) 10 633 1070
heini.louhelainen@lippu.fi

Veera Helenius

Palveluasiantuntija
+358 (0) 10 633 1070
veera.helenius@lippu.fi

Sari Volanen

Palveluasiantuntija
+358 (0) 10 633 1070
sari.volanen@lippu.fi

Johanna Peltomäki

Palveluasiantuntija
+358 (0) 10 633 1070
johanna.peltomaki@lippu.fi

Meeri Kangasmäki

Palveluasiantuntija
+358 (0) 10 633 1070
meeri.kangasmaki@lippu.fi

 

Natalia Nordling

Palveluasiantuntija
+358 (0) 10 633 1070
natalia.nordling@lippu.fi

Heidi Mikkonen

Palveluasiantuntija
+358 (0) 10 633 1070
heidi.mikkonen@lippu.fi

Kikka Malmström

Palveluasiantuntija
+358 (0) 10 633 1070
kikka.malmstrom@lippu.fi

Johanna Raittinen

Palveluasiantuntija
+358 (0) 10 633 1070
johanna.raittinen@lippu.fi

Anne Haarla

Palvelupäällikkö
(perhevapaalla)
+358 (0) 10 633 1070
anne.haarla@lippu.fi

Simo Laitakari

Palveluasiantuntija
(perhevapaalla)
+358 (0) 10 633 1070
simo.laitakari@lippu.fi

Sariina Honkanen

Palveluasiantuntija
+358 (0) 10 633 1070
sariina.honkanen@lippu.fi

Henrietta Stolt

Palveluasiantuntija
+358 (0) 10 633 1070
henrietta.stolt@lippu.fi

Tekniikka

Niko Lång

Palveluasiantuntija,
Teknisen tuen asiantuntija
+358 (0) 10 633 1050
niko.lang@lippu.fi

Mika Mäkelä

Järjestelmäasiantuntija, Teknisen tuen asiantuntija
+358 (0) 10 633 1050
mika.makela@lippu.fi

Kuluttajapalvelut ja myyntikanavat

Kati Immonen

Asiakaspalvelujohtaja
Asiakaskokemus, kuluttajat
+358 (0)10 633 1037
kati.immonen@lippu.fi

Maija Köntti

Järjestelmäasiantuntija, Tuotepäällikkö WEB
+358 (0) 10 633 1026
maija.kontti@lippu.fi

Olavi Tuominen

Kehityspäällikkö, myyntikanavat
+358 (0) 10 633 1143
olavi.tuominen@lippu.fi

Hallinto, talous ja big data

Nelli Sahramaa

Hallinnon assistentti
+358 (0) 10 633 1128
nelli.sahramaa@lippu.fi

Janne Lehtonen

Head of Big Data & Business Development
+358 (0) 10 633 1151
janne.lehtonen@lippu.fi

Martin Heinrichs

Hallintojohtaja
+358 (0) 10 633 1125
martin.heinrichs@lippu.fi

Tuuli Teräs

Accounting Specialist
+358 (0) 10 633 1035
tuuli.teras@lippu.fi

Maiju Ihatsu

Palveluasiantuntija
+358 (0) 10 633 1034
maiju.ihatsu@lippu.fi

Kari Luonteri

Data-analyytikko
+358 (0) 10 633 1139
kari.luonteri@lippu.fi

Vesa Lounasaho

Järjestelmäpäällikkö
+358 (0) 10 633 1050
vesa.lounasaho@lippu.fi

Ulla-Maija Ojala

Talousassistentti
+358 (0) 10 633 1126
ulla-maija.ojala@lippu.fi

Taina Guzey

Reskontranhoitaja
+358 (0) 10 633 1124
taina.guzey@lippu.fi

Sanna Nieminen

Pääkirjanpitäjä
+358 (0) 10 633 1123
sanna.nieminen@lippu.fi

Toimitusjohtaja

Ari Palhamo

Toimitusjohtaja
+358 (0) 10 633 1010
ari.palhamo@lippu.fi

Ota yhteyttä tällä lomakkeella lipunmyyntiä koskevissa asioissa