Yhteystiedot

Myynti

Mari Hatakka

Myyntijohtaja, Kulttuuri & Viihde
+358 (0) 10 633 1146
mari.hatakka@lippu.fi

Mikael Leinonen

Kumppanuuspäällikkö, urheilu
Liigalippu Oy
+358 (0) 10 633 1163
mikael.leinonen@lippu.fi

Lassi Sainio

Kumppanuuspäällikkö, viihde

+ 358 (0) 10 633 1141

lassi.sainio@lippu.fi

 

Kai Tervonen

Toimitusjohtaja, urheilu
Liigalippu Oy
+358 (0) 10 633 1166
kai.tervonen@lippu.fi

Veli Palevaara

Kumppanuuspäällikkö, viihde
+358 (0) 10 633 1165
veli.palevaara@lippu.fi

Maria Penttinen

Kumppanuuspäällikkö, kulttuuri
+358 (0) 10 633 1147
maria.penttinen@lippu.fi

Esa Vedenkannas

Kumppanuuspäällikkö, kulttuuri
+358 (0) 10 633 1162
esa.vedenkannas@lippu.fi

Nina Vänttinen

Kumppanuuspäällikkö, yksittäistapahtumat
+358 (0) 10 633 1172
nina.vanttinen@lippu.fi

Digitoimisto

Susanna Pahkala

Markkinointipäällikkö
+358 (0) 10 633 1045
susanna.pahkala@lippu.fi

Pia Lind

Projektipäällikkö
+358 (0) 10 633 1131
pia.lind@lippu.fi

Tanja Lindholm

Digitaalisen markkinoinnin asiantuntija

+358 40 078 4894

tanja.lindholm@lippu.fi

Sonja Lehtonen

Markkinointiviestinnän asiantuntija
 +358 10 6331154
sonja.lehtonen@lippu.fi

Salla Forsell

Markkinointisuunnittelija
+358 (0)10 633 1142
salla.forsell@lippu.fi

Marjo Mikkonen 

Markkinointisuunnittelija
+358 (0) 10 633 1129
marjo.mikkonen@lippu.fi

Noora Sarjanen

Markkinointisuunnittelija, markkinointiautomaation asiantuntija
+358 (0) 10 633 1138
noora.sarjanen@lippu.fi

Jimi Rantanen

Markkinoinnin asiantuntija
+358 (0) 10 633 1161
jimi.rantanen@lippu.fi

Kumppanipalvelut

Pirjo Peltomäki

Palvelujohtaja
+358 (0) 10 633 1013
pirjo.peltomaki@lippu.fi

Annukka Vuorinen

Palvelupäällikkö, Tuotepäällikkö Eventim.NET, Eventim.Analytics & Eventim.Light
+358 (0)10 633 1070
annukka.vuorinen@lippu.fi

Anne Haarla

Palvelupäällikkö
(perhevapaalla)
+358 (0) 10 633 1070
anne.haarla@lippu.fi

Hanna Struppe

Palveluasiantuntija

+358 (0) 10 633 1070

hanna.struppe@lippu.fi

Heidi Mikkonen

Palveluasiantuntija
(perhevapaalla)
+358 (0) 10 633 1070
heidi.mikkonen@lippu.fi

Heini Louhelainen

Palveluasiantuntija
+358 (0) 10 633 1070
heini.louhelainen@lippu.fi

Hanna Huhtanen

Palveluasiantuntija
+358 (0) 10 633 1134
hanna.huhtanen@lippu.fi

Maria Heinonen

Palveluasiantuntija
+358 (0) 10 633 1070
maria.heinonen@lippu.fi

Simo Laitakari

Palveluasiantuntija
+358 (0) 10 633 1070
simo.laitakari@lippu.fi

Kikka Malmström

Palveluasiantuntija
+358 (0) 10 633 1070
kikka.malmstrom@lippu.fi

Sariina Honkanen

Palveluasiantuntija
+358 (0) 10 633 1070
sariina.honkanen@lippu.fi

Veera Helenius

Palveluasiantuntija, Tuotepäällikkö Eventim.Inhouse
+358 (0) 10 633 1070
veera.helenius@lippu.fi

Sari Volanen

Palveluasiantuntija
+358 (0) 10 633 1070
sari.volanen@lippu.fi

Johanna Peltomäki

Palveluasiantuntija
+358 (0) 10 633 1070
johanna.peltomaki@lippu.fi

Meeri Kangasmäki

Palveluasiantuntija
+358 (0) 10 633 1070
meeri.kangasmaki@lippu.fi

 

Natalia Nordling

Palveluasiantuntija
+358 (0) 10 633 1070
natalia.nordling@lippu.fi

Johanna Raittinen

Palveluasiantuntija
+358 (0) 10 633 1070
johanna.raittinen@lippu.fi

Henrietta Stolt

Palveluasiantuntija
+358 (0) 10 633 1070
henrietta.stolt@lippu.fi

Tekniikka

Mika Mäkelä

Järjestelmäasiantuntija, Teknisen tuen asiantuntija, Tuotepäällikkö Eventim.Access
+358 (0) 10 633 1050
mika.makela@lippu.fi

Niko Lång

Palveluasiantuntija,
Teknisen tuen asiantuntija
+358 (0) 10 633 1050
niko.lang@lippu.fi

Kuluttajapalvelut ja myyntikanavat

Kati Immonen

Palvelujohtaja 
Puh. +358 10 633 1037
kati.immonen@lippu.fi

Hanne Lehmusjoki

Resurssipäällikkö
hanne.lehmusjoki@lippu.fi

Maija Köntti

Järjestelmäasiantuntija, Tuotepäällikkö WEB
+358 (0) 10 633 1026
maija.kontti@lippu.fi

Annika Tiainen

Palvelukouluttaja

annika.tiainen@lippu.fi

Tiia Saarinen

Palvelukouluttaja

tiia.saarinen@lippu.fi

Olavi Tuominen

Kehityspäällikkö, myyntikanavat
+358 (0) 10 633 1143
olavi.tuominen@lippu.fi

Hallinto, talous ja big data

Martin Heinrichs

Hallintojohtaja
+358 (0) 10 633 1125
martin.heinrichs@lippu.fi

Aleksandra Hyttinen

Hallinnon assistentti
+358 (0) 10 633 1128
aleksandra.hyttinen@lippu.fi

Janne Lehtonen

Head of Big Data & Business Development
+358 (0) 10 633 1151
janne.lehtonen@lippu.fi

Tuuli Teräs

Accounting Specialist
+358 (0) 10 633 1035
tuuli.teras@lippu.fi

Maiju Ihatsu

Palveluasiantuntija
+358 (0) 10 633 1034
maiju.ihatsu@lippu.fi

Kari Luonteri

Data-analyytikko
+358 (0) 10 633 1139
kari.luonteri@lippu.fi

Vesa Lounasaho

Järjestelmäpäällikkö
+358 (0) 10 633 1050
vesa.lounasaho@lippu.fi

Ulla-Maija Ojala

Talousassistentti
+358 (0) 10 633 1126
ulla-maija.ojala@lippu.fi

Taina Guzey

Reskontranhoitaja
+358 (0) 10 633 1124
taina.guzey@lippu.fi

Sanna Nieminen

Pääkirjanpitäjä
+358 (0) 10 633 1123
sanna.nieminen@lippu.fi

Toimitusjohtaja

Ari Palhamo

Toimitusjohtaja
+358 (0) 10 633 1010
ari.palhamo@lippu.fi

Koskeeko asiasi lippujen ostamista tai muuta tapahtumiin liittyvää?

Asiakaspalvelumme yhteystiedot löydät täältä